מדוע מרכז העיר בודפשט הינו היעד המועדף להשקעה בדירה?

בשנים האחרונות מתמקדים המשקיעים יותר ויותר בחלק האורבני של מרכז העיר בודפשט – הלב הפועם של העיר ובו מרבית אזורי התיירות והבילוי בעיר. הצפי מצד המשקיעים הוא להנות מהפיתוח המאסיבי של מרכז העיר כמוקד משיכה מרכזי במדינה שיתרום להשבחת הנכס ולהגדלת התשואות במשך השנים ממש בלי לעשות כלום!

  1. ההתפתחות המדהימה של אזורי הבילוי, המסעדות, התרבות והתיירות במרכז העיר – הפיתוח המסיבי של הרובע המרכזי הוא רובע 5 על המדרחובים שלו והחנויות הרבות, הטיילת על הדנובה ושל הרובע היהודי (חלק מרובע 7) – אזור המסעדות והבילויים ומיצובם כמוקד משיכה מרכזי להמוני תיירים, סטודנטים מקומיים וזרים וצעירים הונגרים המשתלבים בכל ההמולה.
  2. מיקומם של הפרלמנט, משרדי הממשלה, רשויות המדינה והעיר בלב האזור מושכים חברות ענק, בנקים, משרדי רואי חשבון ועורכי דין ונותני שירותים אחרים להימצא בקרבה יחסית למרכז העניינים.
  3. מיקומם של כל האוניברסיטאות הגדולות שבהם לצד סטודנטים מקומיים לומדים אלפי סטודנטים זרים.
  4. קירבה לאתרי התיירות המרכזיים – הדנובה, הארמון, המדרחובים וכולי – הכול בנגישות גבוהה.

דירה להשקעה במרכז בודפשט

כיצד משפיעים מחירי הדיור על רכישת דירה במרכז בודפשט?

בכל בודפשט עלו בשנים האחרונות, גם מחירי הרכישה של דירות וגם תחום השכירות עלה, אך היום יותר מתמיד ההזדמנויות במרכז העיר קורצות יותר וזאת על רקע העליה המדהימה וההתפתחות של התיירות לעיר. ההגמוניות העולה של אוניברסיטאות בבודפשט על פני אחרות במרחב. כמו כן– בתחום השכירות מלחמת רוסיה אוקראינה מועילה מאוד לשוק השכירות בבודפשט. שכן בעיר מתגוררים אוקראינים רבים שבחלקם ממוצא הונגרי ומצאו מקלט בעיר ועברו באופן זמני להתגורר בעיר תוך כדי המשך עבודתם ככל שניתן באמצעים דיגיטליים מרחוק.

אם כן התמורות האדירות שאירעו בשוק השכירות במרכז בודפשט לאחר משבר הקורונה מכוונות את המשקיעים להתמקד באזורי מרכז העיר היכן שהתיירים, הסטודנטים ואנשי העסקים האוקראינים בוחרים להתגורר.כיוון  ההשקעה עכשיו במרכז בודפשט הוא לדירות מרוהטות באופן מלא או כמעט מלא כך שיהיו  מתאימות לאוכלוסיית היעד הזמנית המגיעה לעיר.

הדירות המבוקשות להשקעה בבודפשט חייבות להיות אם כן במיקום מרכזי וטוב, עם נגישות סבירה וקרבה טובה לתחבורה ציבורית זמינה, בדירה איכותית מרוהטת ואף משופצת ברמה סבירה. דירות אלו יכולות להיות מושכרות בימים אלו בטווח קצר או ארוך לשוכרים המגיעים מארצות שכנות ומניבות תשואה טובה יותר על ההשקעה.

דירה להשקעה במרכז בודפשט סלון וחדר שינה
סלון וחדר שינה בדירת מגורים המשמשת לשכירות קצרת טווח לתיירים במרכז בודפשט

כיצד ניתן למנף ולרכוש דירה כדאית במרכז בודפשט בזמן המשבר העולמי?

סימני המשבר העולמי לא פסחו על הונגריה, האינפלציה פרצה, הריבית גבוהה והמשקיעים לעיתים נמנעים בטעות מביצוע השקעות בתקופות כאלו. חשוב לציין שמשקיעים חכמים מנצלים הזדמנויות שקיימות בתקופות כאלה לביצוע רכישות איכותיות. זו לא חוכמה לקנות דירה להשקעה במרכז בודפשט בתקופות גאות של השוק במחירים גבוהים כאשר לא ניתן למצוא נכסים איכותיים. עכשיו יותר מתמיד כדאי לרכוש נכסים איכותיים במרכז העיר תוך התכוונות לדירות במרכז העיר המתאימות לקהלי היעד שתוארו בתחילת המאמר ולהתאים כאמור את הדירות הנרכשות לטעמי השוק, כמובן בהקשר של מיקומים אטרקטיביים, דירות משופצות ומרוהטות, נגישות ותחבורה ציבורית זה שם המשחק בערים אירופאיות כמו בודפשט.

לסיכום, אנו ממליצים להתמקד ברכישות דירה להשקעה במרכז העיר בודפשט במיקומים טובים או טובים מאוד, תוך הכוונה לשוכרים פוטנציאליים עם רקע זר וזמני – אלו אמנם יגדילו את נפח ההשקעה במעט בשל הצורך בדירה איכותית מרוהטת ומשופצת במיקום טוב אך גם השכירות תהיה גבוהה יותר וכן יהיה הרבה יותר קל למצוא שוכרים זמינים ואין חשש מדירות לא מושכרות. כאשר המשבר יחלוף התיירים יציפו את בודפשט שכבר היום יש יותר ויותר.

בסנטרל לוקיישן יש את הניסיון והידע לרכישת דירה במרכז בודפשט

סוכנות סנטרל לוקיישן הוותיקה עוסקת כבר שנים רבות ברכישה, שיפוץ, ריהוט, השכרה וניהול של דירות מגורים במרכז העיר בודפשט ומעניקה ללקוחותיה שירות צמוד מקצועי ואמין. לקבלת פרטים ותיאום פגישה: שימי חובב 054-5557747

 

Call Now Button דילוג לתוכן