הנדל"ן הוא תחום אשר ישראלים רבים היו רוצים להשקיע בו אך נתקלים במחסומים וקשיים. ראשית, בידי רבים יש סכום כסף קטן יחסית שאינו מאפשר רכישת נכס איכותי בישראל אלא אולי בדירות שיכון מוזנחות בעיירות מרוחקות ומוכות אבטלה. כמו כן העלויות הנלוות לעסקה בישראל הינן גבוהות מאוד וכן התשואה הצפויה היא נמוכה ביותר. כיום, מרבית המשקיעים בוחרים להרוויח יותר על ידי השקעות נכונות בחוץ לארץ וזאת מאחר וניתן לעשות זאת בצורה בטוחה ובסכומים יחסית נמוכים ולהרוויח מכך הרבה יותר מאשר בהשקעה בנדל"ן בארץ. חשוב להדגיש כי כדי לעשות זאת בצורה בטוחה ואיכותית – חובה להיעזר באנשי מקצוע אמינים ומקצועיים בעלי ניסיון מוכח.

מדוע כדאי לקנות דירה בבודפשט?

כיום, בכדי לרכוש דירה בחוץ לארץ אשר תהיה נכס ריווחי, יש צורך לבחור מקום נכון בחוץ לארץ לעשות זאת. בבודפשט לדוגמא בעקבות משברים בתחום הכלכלי, ניתן למצוא דירות איכותיות לרכישה, במרכז העיר, מרווחות וגדולות. קניית דירה בבודפשט אפשרית במחיר אטרקטיבי ביותר. מכיוון שמיליוני תיירים וסטודנטים מגיעים לבודפשט, קניית דירה בבודפשט ודווקא במקום הזה היא ללא ספק ההשקעה האידאלית. מצד אחד, מחיר הדירה הינו נמוך באופן משמעותי ומצד שני, ניתן להשכיר את הדירה בקלות יחסית בכל ימות השנה. לכן, כאשר בוחרים את הדירה הנכונה בבודפשט לרכישה באזור הנכון ובמיקום הנכון מכל הבחינות, עשויה להוביל אתכם לרווחים משמעותיים.

קניית דירה בבודפשט

כיצד תקנו דירה בבודפשט הונגריה?

כאמור, בודפשט היא אחת הערים אשר נמצאות במהלך של פריחה כלכלית – עיר ששווה מאוד להשקיע בה. רכישת דירה באופן עצמאי בבודפשט, מבלי להכיר את המקום אינה מומלצת ועלולה להביא לסיבוכים רבים ולהפסדים כספיים. לכן, בטרם רוכשים דירה בבודפשט, יש להתייעץ עם מומחים בנדל"ן אשר מכירים את העיר ויודעים מהם האזורים המבוקשים והיכן כדאי לרכוש נכס, לבדוק את מחיר הדירה, את מצבה הפיזי והמשפטי של הדירה ומכירים מקרוב את הליך הרכישה. מצד שני חשוב שהמיקום ומצב הדירה יתאים להשכרה בתנאים טובים ושאותו הגוף גם יסייע בהמשך בטיפול בנכס והשכרתו. ישנם כיום לא מעט אנשי מקצוע המומחים בתחום הנדל"ן אשר ידעו כיצד לכוון אתכם אל ההחלטה הנכונה והרווחית ביותר בעבורכם.

איך תזהו קניית דירה רווחית בבודפשט?

בתקופה האחרונה מחירי הדירות הישנות בעיר בודפשט האמירו מאוד. כתוצאה מכך מוצעות למכירה דירות בעייתיות במיוחד. מדובר על דירות במצב פיזי ירוד והשקעה גבוהה הנדרשת בשיקומן, כאשר נדרש עבורן מחיר גבוה. במקרים רבים גם מוצעות דירות בעלות תוכנית לא יעילה בעליל המונעת ניצול הגיוני של שטח הדירה הנרכשת. לפיכך אין "להסתנוור" מרכישת דירה בעלת שטח גדול למשל. במקרים רבים עלול להיות ששטחים רבים בדירה אינם ניתנים לשימוש כמו חללים ללא חלונות – חדר כניסה-הול, מסדרון ארוך, מחסנים וכו. לפיכך יש לבחון היטב את מבנה הדירה ואת הפוטנציאל הקיים. חשוב מאוד להבין בנושא חימום הדירה המהווה גם הוצאה מכובדת וגם מגבלה תכנונית משמעותית, לנושא זה חשיבות עליונה בתכנון הדירה ובשיקולים לרכוש דירה.

מה הן המלצות לקניית דירה בבודפשט?

כאשר קונים דירה להשקעה בבודפשט וכאן אנו מדברים על רכישת דירה יד שניה, כדאי כבר בשלב המוקדם להחליט על כיוונים כללים. כעיקרון מומלץ להשקיע בקניית דירה פחות או יותר באזור המרכז, במיקום שקט ובטיחותי, עם נגישות סבירה (עדיף לא להסתמך על מעליות עתיקות ולא קומת קרקע) שיש בדירה לפחות מעט אור טבעי ושהדירה תהיה יעילה ופונקציונלית. חשוב שהמשקיע יחליט  מראש אם הוא מעוניין בדירה להשבחה – כלומר דירה שנדרש לבצע בה עבודת שיפוץ משמעותית עד כדי חלוקתה מחדש, האפשרות השנייה היא לקנות דירה שכבר הושבחה. כמובן שרכישת דירה להשבחה בבודפשט יש בה פוטנציאל רווח גבוה בהרבה ולכן בדרך כלל אופציה זו הינה יותר מומלצת  אך עם זאת יש כאן חשש מסיכונים והתעסקות וזה לא מתאים לכל משקיע. ישנם משקיעים שיעדיפו במודע לקנות דירה משופצת שהושבחה למעשה בידי אחר, רוצים לקבל תשואה וחשוב להם השקט. אפשרות נוספת נוגעת להשבחת דירה ע"י רכישה של דירה בפרויקט בבניה בשלב הפריסייל, מוקדם ככל האפשר, כאשר המשקיע הינו פסיבי למעשה וההשבחה נעשית למעשה לטובת המשקיע ע"י החברה היזמית. זוהי דרך מומלצת ומעניינת שמאפשרת למשקיע להרוויח מההשבחה או מיזמות אבל מבלי שיוטלו עלי כאבי ראש מיותרים.

קניית דירה בבודפשט באופן עצמאי

משקיעים רבים משתמשים בידע והניסיון שלהם מישראל או מארצות אחרות ובתוספת הרבה אינטואיציה ולעיתים גם הם נהנים מהכרות עם השפה ההונגרית מילדותם. הטענה שלי שזה חשוב, זה יכול לסייע אבל זה בהחלט לא מספיק. השתמשו בכישורים שלכם לבחור את האדם המתאים שיעמוד לצידכם כאשר משקיע מעוניין בקניית דירה בבודפשט, מומלץ להיעזר באיש מקצוע אמין ובעל ניסיון מוכח גם בנדל"ן בכלל ובבודפשט בפרט. זהו אמצעי בעל חשיבות עליונה שיש לו השפעה מכרעת על הצלחתכם בביצוע השקעה מוצלחת ולכן יש לבחור את האיש המתאים לכם בקפידה רבה. אין להקל ראש בחשיבות של איש המקצוע המתאים שיעמוד לצידכם במהלך הרכישה ויוביל אתכם צעד צעד בתוך התהליך. האפשרות שלכם ללמוד את תנאי השוק הינה מבורכת אבל מוגבלת ביותר!!

במי מומלץ להיעזר בקניית דירה בבודפשט?

שימי חובב, בעל סוכנות תיווך והשקעות נדל"ן בחו"ל, שמתמחה בבודפשט והוא בעל ניסיון עשיר ברכישה והשכרת נכסים בבודפשט. שימי מסביר כי חשוב שהאינטרס העיקרי של הגורם המסייע לכם יהיה ההצלחה שלכם. אל תתפתו לקנות ישירות מבעלי נכסים או ממכרים שונים שלהם אינטרסים אחרים או שהם חסרי ידע ומומחיות מספקים. השיקולים ברכישת דירה בבודפשט להשקעה שונים לחלוטין מהשיקולים ברכישת דירת מגורים בארץ. לדוגמא: פנתה אלי לאחרונה אישה צעירה ולאחר שביררה איתי פרטים על דירה לרכישה בבודפשט. לבסוף החליטה לבצע רכישה ישירה של דירה בבודפשט בעצמה ומבלי להיעזר בי. להפתעתי זה לא הפריע לה להתקשר אלי בבהלה בלילה לפני יום חתימת ההסכם ולבקש ממני לסייע לה ולבדוק בדחיפות האם העורך דין שהיא בחרה בו הוא אכן עורך דין מאחר ואינה בטוחה בכך. לא היה לי כמובן שום מידע בעניין . לאור הדברים חשבתי שזה לא מוצדק להעמיד אותי במקום הזה ובוודאי שלא לקחת את כל אחריות בעניין קריטי שכזה, מאחר והתוצאה יכולה להיות רעה במיוחד עדיף לה לשקול שנית את כל העניין. הרי היא יכולה להפסיד את כל השקעתה ולמעשה את כל ההון שיש ברשותה!

אדם שמשקיע ממיטב כספו ורוכש דירה בבודפשט מבצע השקעה כלכלית בארץ לא מוכרת חייב לחזק את עצמו בבעל מקצוע אמין שילווה אותו לאורך התהליך של בחירה וקניית דירה בבודפשט!

סנטרל לוקיישן מומחים בדירות להשקעה בבודפשט

אני, שימי חובב, הבעלים ומנכ"ל של סנטרל לוקיישן. במשך שנים חייתי בבודפשט ובניתי בנייני מגורים רבים בעיר. אני מכיר היטב את העיר, את הרובעים השונים, את תחום הנדל"ן כמו את כף ידי. בשנים האחרונות אני עוסק בהצלחה בהנגשת ההשקעה בבודפשט למשקיעים הישראליים. אני מאמין כי משקיע שיעבור איתי את התהליך הראשוני, יידע מראש באמת מה צפוי לו בעתיד ויידע שיש לצידו איש מקצוע אמין ומקצועי, כבר סיכויים רבים שישקיע. עכשיו נותר רק לבחור דירה מתאימה!

יש לי משרד גם בישראל וגם בבודפשט הכולל צוות רב מקצועי, אנחנו מלווים את הרוכשים לאורך כל הדרך ובאופן צמוד. אני עומד לרשותכם למידע זמין ושאלות, מוזמנים ליצור איתי קשר.שימי חובב סנטרל לוקיישן 054-5557747

Call Now Button דילוג לתוכן