מהן המטרות בקניית נכסים בבודפשט?

לפני שמתחילים בקניית נכסים בבודפשט, חשוב שהאדם המעוניין לקנות נכסים יבצע תיאום ציפיות בינו לבין ההשקעה הצפויה. למשל: מהו התקציב העומד לרשותו לטובת ההשקעה בנכס בבודפשט? מה משך הזמן המתוכנן להחזיק בנכס המושקע? מהו פרופיל הסיכון והרווח המתאים לרוכש ביחס לנכס? האם  הרוכש מעוניין לקבל תזרים מזומנים קבוע? או האם הרוכש מעוניין בהחזקה לצורך מימוש עתידי והפקת רווח הון? האם יש לרוכש מטרות נוספות ברכישת הנכס כמו רצון להשתמש בדירה לתקופות קצרות? שיקולים הקשורים למיסוי ולמימון? ועוד.

לפני רכישת נכסים בבודפשט אני ממליץ להיפגש  איתי ולהכין תכנית פיננסית הלוקחת בחשבון את הצרכים השיקולים הרלוונטיים של הלקוח המעוניין ברכישה, כל זאת לפני שמתחילים לדבר על נכסים ספציפיים לרכישה בבודפשט.

נכסים להשקעה בבודפשט

מרבית המשקיעים המעוניינים בקניית נכסים בבודפשט מתמקדים בצדק בשוק הדיור הלוהט במרכז העיר בודפשט. ישנם גורמים שונים ונוספים התומכים בהמשך עליית המחירים של הדירות בבודפשט. חשוב להזכיר את הריבית האפסית המוצעת בישראל על הפיקדונות בבנקים, החששות ואי האמון משוק המניות בארץ. מצד שני יש לציין את ההתפתחות המואצת של דירות בבודפשט להשכרה קצרת טווח לתיירים ומעבר של סטודנטים  מחוץ לארצותיהם לאוניברסיטאות בינלאומיות לבודפשט במיוחד. כל אלה מושכים משקיעים מהעולם ומשקיעים רבים  מישראל להשקיע בקניית נכסים בבודפשט . נכסים רבים הנרכשים בבודפשט מתמקדים במרכז  העיר  שמובילה בתירות  ובאוניברסיטאות, כול אלה  דוחפים את המשקיעים לקנות נכסים רבים בעיר.

איך בוחרים נכסים בבודפשט?

כמובן שהשיקול המרכזי העומד בפני המשקיעים הישראלים המעוניינים בקניית נכסים בבודפשט הוא רווח כספי. אנו ממליצים לכם להיפגש איתי  ליעוץ ראשוני לשם הכנת התוכנית הפיננסית לרכישה המתאימה לצרכיכם. לאחר מכן אמליץ לכם  ותבחרו  את אזורים המתאימים לכם בבודפשט -ראו מאמר באתר היכן כדאי לבצע השקעות נדל"ן בבודפשט. אנחנו מסנטרל לוקיישן  נצייד אותכם  בכלים שיסיעו לכם להגיע לתוצאות מיטביות .

נתמקד בעיקר באייך בוחרים  דירה להשקעה בבודפשט?

  • ראשית בוחרים את האזור בו אנו מעוניינים לרכוש את הדירה לפי הרובעים בבודפשט על פי הפוטנציאל הכספי והיכולת הכלכלית להשקעה.
  • מומלץ לדעתנו לחפש נכסים לקנייה בבודפשט הנמצאים בבניינים בקומות 1 או 2 . ניתן לרכוש בקומות גבוהות יותר בבניינים עם מעלית סבירה, אלו דירות מבוקשות שסביר שיעלו את ערכן עם הזמן.
  • מומלץ לקנות דירות להשקעה בבודפשט הנהנות משמש במשך חלק מהיום.
  • חשוב מאוד לבחור נכסים לקנייה ברחובות רגועים יותר אך גם בסביבה עם אוכלוסייה סבירה למען ביטחונם של השוכרים.
  • חשוב לוודא שליד הנכס לקנייה בבודפשט יש תחנת מטרו או חשמלית קרובה, שיש תחבורה ציבורית יעילה. יש בכך יתרון מהותי.
  • . חשוב מאוד שהבניין של הדירה להשקעה יהיה ברמת תחזוקה בינונית ומעלה.
  • כמובן, יש להיזהר שלא להיסחף עם זרם המשקיעים שקונים ומוכרים דירות להשקעה אחד לשני. עלול להיווצר כאן מבנה פירמידה שבו האחרון שקונה משלם יקר מאוד ביחס לערכו האמיתי של הנכס להשקעה.
  • כמו כן חשוב להתמקד בפונקציונליות של הדירה להשקעה – כמה חדרים? דירה מפוצלת?  האם יש כניסה נפרדת לכל חדר? דירת שותפים? מה מקבלים בסוף התהליך?
  • חשוב לשים לב לקנות נכסים בבודפשט שבהם עלות קניית הנכס כולל מחיר הרכישה, אומדן ראשוני של שיפוצים, התאמות וכו' תהיה נמוכה ביחס לפונקציונליות של הדירה להשקעה.

דוגמא לטעות נפוצה בקניית דירה להשקעה בבודפשט?

מרבית המשקיעים המעוניינים בקניית נכסים בבודפשט מחפשים דירה לפי מחיר למ"ר. לדעתי מדובר באחת הטעויות הנפוצות ושאין לה שום קשר לתוצאה המבוקשת. על מנת להמחיש את הטענה, בואו ניקח לדוגמא דירה שנפוצה מאוד בבודפשט שהיא בשטח של כ- 60 מ"ר ושיש בה 2 חדרים – סלון וחדר שינה כאשר הכניסה לחדר היא דרך הסלון, נקרא לה- הדירה הראשונה. לעומתה ניקח דירה דומה אבל בשטח נניח של כ-50 מ"ר ושגם בה יש 2 חדרים, סלון וחדר שינה אבל הכניסה לחדר הינה דרך המסדרון ולא דרך הסלון ונקרא לה- הדירה השנייה. אין ספק שהדירה השנייה הרבה יותר פונקציונלית ותאפשר השכרה לשותפים נפרדים לעומת הדירה הראשונה שבה אין אפשרות השכרה לשותפים בשל חוסר פרטיות. הדירה השנייה להשקעה בבודפשט תניב שכירות גבוהה ב-20-30% מהראשונה וגם תעלה קרוב לוודאי פחות גם אם המחיר למ"ר שלה יהיה גבוה יותר.

הצלחה בקניית נכסים בבודפשט

חשוב שהמשקיע בקניית נכסים בבודפשט יכין תוכנית פיננסית בהתאם לצרכיו, יתכנן ויתמקד באזור  וברובעים הפוטנציאלים ביותר לרווח בבודפשט. יתרכז באפשרויות הפונקציונליות של הדירות ולא רק בשטחן הכולל. נתתי כאן רק דוגמא אחת מיני רבות, לכן על מנת לערוך את השיקולים הנכונים בקניית נכסים להשקעה בבודפשט ובמטרה למקסם את הרווח הצפוי מומלץ להיעזר בבעל מקצוע אמין ובעל ניסיון רב שיסייע לכם בבחירת הנכס הנכון שיניב לכם את התשואה המרבית.

שמי שימי חובב בעלים ומנכ"ל של סנטרל לוקיישן. במשך שנים חייתי בבודפשט ובניתי בניינים רבים בעיר. אני מכיר היטב  את העיר, את הרובעים השונים, את תחום הנדל"ו כמו כף ידי. בעשר שנים האחרונות אני עוסק בתיווך מוכר דירות  רבות בבודפשט.

 יש לי משרד בעיר הכולל צוות רב מקצועי, אנחנו מלווים את הרוכשים לאורך כל הדרך. אני עומד לרשותכם למידע זמין ושאלות, מוזמנים ליצור איתי קשר.

שימי חובב סנטרל לוקיישן 054-5557747