הבעייתיות הרבה של שוק הנדל"ן בישראל דוחפת משקיעים חכמים אל השקעות נדל"ן בחוץ לארץ- בארצות אחרות. הגורמים העיקריים לכך הם:

  • השקעת נדל"ן בישראל מחייבת השקעת הון רב אם ברצוננו לבצע רכישה באזור ביקוש סביר.
  • לאור עליית המחירים, התשואה המתקבלת מהשכירות המשולמת בארץ באזורי ביקוש הינה נמוכה ביותר ביחס להשקעה.
  • בישראל רמת מיסוי גבוהה במיוחד (מס רכישה ומס שבח ומיסים נוספים).
  • מחירי הנדל"ן בישראל מצויים בשיא כל הזמנים.
  • המשקיעים מחפשים דרך לגוון את השקעותיהם בארץ ולהקטין סיכונים.

התוצאה היא שמשקיעים רבים מעדיפים לפנות  להשקעות נדל"ן  ולשווקים בחוץ לארץ. אמנם השקעה בחו"ל מלווה בחששות מפני בירוקרטיה, חוסר היכרות ומשברים קודמים, אך אלו מבין המשקיעים היודעים להתגבר על החששות ולפעול באמצעות נציג מקצועי ומהימן מבינים שהשקעת נדל"ן בחוץ לארץ הינה בעלת פוטנציאל רווח גבוה במיוחד.

השקעות נדלן בחול

מה הם היעדים להשקעות נדל"ן בחו"ל?

אכן ניתן למנות מדינות לא מעטות אשר ניתן לרכוש בהן נדל"ן איכותי במרכז עיר הבירה או באזורי ביקוש אחרים בסכום הנמוך בהרבה ביחס לישראל, ליהנות מיתרונות במיסוי, מתשואה גבוהה במיוחד, מרווחי הון יפים וגם מאפשר קצת פיזור וגיוון של תיק ההשקעות האישי.

איפה כדאי להשקיע בחו"ל בשנת 2019?

יעדי ההשקעה הפופולריים ארצות הברית, בריטניה וגרמניה שהיוו מוקדי משיכה חזקים למשקיעים בשנים האחרונות הולכות ומאבדות מזוהרן, המחירים הגבוהים, המיסוי הנוקשה , הוצאות התפעול ודמי אחזקת הנכס הגבוהות, תקנות הגנת הדייר המגבילות, כל אלו מכבידים מאוד על המשקיעים.

השקעות נדל"ן בחוץ לארץ-ארצות הברית

ארצות הברית היא מדינה ענקית ויש הבדלים עצומים בין האזורים השונים ובעיקר בתוך האיזורים עצמם והמשקיע הממוצע יתקשה מאוד להבחין באיכות הנכס והתאמתו. בכל עיר גדולה בארצות הברית ישנם אזורים גרועים ביותר – אזורי עוני ופשע שמשקיעים חכמים לא ירצו להתקרב למרות שישנן הצעות אטרקטיביות ביותר על הנייר (לאחר הרכישה מתבררים למשקיע רמות הסיכון  שלנו כישראלים קשה לקלוט עד כמה הם משמעותיים). למרות כל מיני הבטחות כאלו ואחרות, התוצאה של השקעות נדל"ן אלו בחוץ לארץ בדרך כלל תהיה הפסד של הנכס וההשקעה כולה תרד לטמיון!

מצד שני, שוק היוקרה בארצות הברית, מעבר לסכומים הגבוהים הנדרשים, התשואות בגין ההשקעה יהיה נמוכות יחסית. לכן משקיעים חכמים יתמקדו בהשקעה בחו"ל בשוק הביניים. עבור מעמד הביניים הגדול בארצות הברית כולל שכונות בטוחות לאנשים נורמטיביים בעלי משרות קבועות שיכולים לשלם שכירות לאורך זמן וגם סביר שישמרו על הנכס והשכונה תעלה את ערכה. אם כן, השקעה נדל"ן בחוץ לארץ- בארצות הברית מומלצת בשכונות פרבריות של הערים הגדולות עם אוכלוסיית יעד של מעמד הביניים האמריקאי וגם מעמד ביניים מינוס. ערים שאני מכיר וניתן לקבל שם תשואות מעניינות במיוחד באזורים טובים הם למשל אטלנטה, סנט לואיס, פורטלנד.

צריך לומר כי המשקיעים בנדל"ן בחול- בארצות הברית נתקלים בבעיות כמו  הריחוק הרב, הפרשי השעות, והקושי בנגישות וכל אלו גורמים לחששות די מוצדקים. גם המיסוי בארצות הברית אינו פשוט ודורש טיפול. בכל אופן המפתח להשקעות נדל"ן בחול, כמובן הוא איש אמון מקצועי שחי ומכיר את הסביבה ושיוכל ללוות אתכם באופן פעיל לכל אורך הדרך. אנחנו בסנטרל לוקיישן יודעים ללוות אתכם גם ביעדים נבחרים בארצות הברית.

בתקופה האחרונה ניכרת תנועה של משקיעים המחפשים יעדים חדשים אשר נמצאים יחסית בתחילת תהליך התפתחות ויציאה ממשבר ושבהם עדיין צפוי מהלך משמעותי של עליות מחירי נדל"ן.

היכן כדאי להשקיע בנדל"ן באירופה?

בין המדינות המובילות ניתן למצוא מבין חברות האיחוד האירופי את הונגריה, סלובקיה, צ'כיה ופולין. מדינות אלו סבלו ממשבר מתמשך אך בשל הזרמת כספים מאסיבית והשקעות מהמדינות החזקות באיחוד – כלכלות אלו נמצאות במהלך של צמיחה ושגשוג. מחירי הנדל"ן באזורי הביקוש כבר ביצעו מהלך עלייה מסוים אך עדיין כל התחזיות מדברות על המשך התהליך שכן עדיין מחירי הנדל"ן בערים אלו נמוכים משמעותית ביחס לכל יעד דומה.

עיקר השגשוג בשוק הנדל"ן בא לידי ביטוי באזורי הביקוש שהם מרכזי הערים הגדולות בדגש על ערי הבירה. הסיבות לכך הן מהגידול במספר מקומות העבודה בשל פיתוח העסקים המקומיים והגלובליים, הגידול האינטנסיבי בתיירות הנכנסת, המעבר החופשי של סטודנטים מכל רחבי אירופה ללימודים גבוהים באוניברסיטאות המבוקשות בערים אשר עדיין זולות יחסית למחיה. סיבות נוספות הן התפתחות שוק משכנתאות נוח ומקל לצד מיסוי ידידותי למשקיע.

משקיעים רבים בוחרים במדינות אלו של האיחוד האירופי לביצוע השקעות נדל"ן שונות מתוך ציפייה מוצדקת ליהנות משלל הטבות אפשריות. נזכיר כי במדינות אלו קיימת מערכת משפטית ורגולטורית מוסדרת בסטנדרט אירופאי המאפשרת למשקיעים הישראלים לקבל בעלות מלאה ורשומה בנכס. המיסוי הנמוך על עסקות נדל"ן עדיין נמוך מאוד במרבית המדינות ולא זאת בלבד שאין מיסים המיוחדים למשקיעים הזרים, להפך – מדינות אלו מעודדות משקיעי חוץ להשקיע בנדל"ן שלהן.

למה כדאי להשקיע בנדל"ן בבודפשט?

לבודפשט יש יתרונות רבים ומשמעותיים שהפכו אותה ליעד מוביל בעיקר מצד המשקיעים הפרטיים. במאמרים אחרים באתר זה מפורטים היתרונות היחסיים של בודפשט כיעד מוביל ונעבור כאן עליהם בקצרה.

השקעת נדלן

מרכזיותה של העיר באירופה בודפשט כבירת הונגריה

בשל מיקומה המרכזי ויתרונותיה האחרים, בודפשט מהווה שער בין מערב אירופה למזרח אירופה. מרבית המטות של חברות בין לאומיות ממוקמים בבודפשט, אשר מהווה מקום בטוח מוגן ואטרקטיבי כעיר תיירות ובילויים קוסמופוליטית . בודפשט מהווה במיקום נהדר לאנשי עסקים ולעובדים ומנהלים של חברות גדולות המחפשים לקשור קשרים עסקיים עם מדינות מזרח אירופה.

יופייה של בודפשט ומקומות הבילוי

עיר תיירותית- בודפשט ומקומות הבילוי התרבות האמנות מושכים לעיר המוני תיירים בקצב שהולך וגובר משנה לשנה. המלונות הרבים במרכז העיר מתקשים לעמוד בביקושים הגבוהים. ענף השכרת הדירות למספר ימים לתיירים משגשג ומהווה פרנסה טובה גם למשקיעי הנדל"ן המנצלים את ההזדמנות להגדלת התשואות בעבור השקעתם. עובדה זו גם מהווה מוקד משיכה לעיר בודפשט לעובדים רבים הנהנים מתעשיית התיירות הענפה המחפשים מגורים במרכז העיר בודפשט.

מיקומם של מוסדות המדינה בבירת הונגריה

מוסדות המדינה בעיר מהווים אבן שואבת למשרדים וחברות רבות אחרות שיש להן אינטראקציה עם מוסדות השלטון, משרדי הממשלה והרשויות השונות, כל זאת בעיקר לעניין מתן שירותים. גם המשרדים שלצידם מספקים פרנסה לאלפי עובדים שמבקשים להתגורר במרכז העיר בודפשט ולהנות גם מיתרונותיה הנוספים. בשל מגבלות הבניה אין מתחמי עסקים ומשרדים גדולים במרכז העיר לכן בעיר קיימת דרישה קבועה למשרדים, גם בבנייני מגורים. לצד מוסדות המדינה.

בודפשט כיעד אוניברסיטאי

גורם נוסף ומוביל במרכזיותה של בודפשט הנה כעיר אוניברסיטאית שבה כ- 30 מוסדות על אקדמאים חלקם בעלי שם בינלאומי המהווים מוקד משיכה לאלפי סטודנטים מרחבי אירופה ומדינות נוספות וכן מכל רחבי הונגריה. הסטודנטים נהנים מעלות המחיה הזולה יחסית בעיר ויתרונותיה הרבים ומוסיפים לבודפשט נופך של עיר צעירה ותוססת.

בודפשט עיר נדל"ן למשקיעים זרים

הכוללת זמינות של רכישה ואחזקת נדל"ן בידי משקיעים פרטיים זרים, לשכת מקרקעין – טאבו אמינה יעילה ופומבית, מיסוי נוח באופן מיוחד ובכלל זה אמנת מס בין ישראל להונגריה. גורם נוסף הוא מחירי הנדל"ן הזולים יחסית שכמעט כל אדם יוכל למצוא נכס מתאים לגובה השקעתו. על כן, בודפשט מצדיקה את מעמדה כיעד מוביל להשקעות נדל"ן של משקיעים זרים ופרטיים.

מדוע לרכוש נדל"ן דרך סנטרל לוקיישן?

משרדנו סנטרל לוקיישן מתמחה בהשקעות נדל"ן בעיקר בבודפשט בירת הונגריה. אנו בסנטרל לוקיישן עוסקים בשיווק של דירות חדשות מפרויקטים שנבנים בידי החברה היזמית הגדולה ביותר בבודפשט. כול זאת בתנאים מיוחדים ובתנאי תשלום נוחים במיוחד ומובטחים. כמו כן אנו עוסקים בליווי רכישת דירות יד שניה ישירות מבעלי הנכסים ההונגרים תוך מתן מעטפת מלאה של ליווי למשקיע לכל אורך הדרך. נשמח לתאם פגישה במיקום שנוח לכם וללא התחייבות מצידכם כדי להציע לכם הזדמנויות השקעה בטוחות וטובות בבודפשט.

החומר נכתב ונערך על ידי שימי חובב – מנכ"ל סנטרל לוקיישן. כול הזכויות שמורות לשימי חובב.

Call Now Button דילוג לתוכן