אנו מאמינים שצריך להתאים למשקיע את הנכס המתאים לפרופיל שלו, יש להבין איזה סכום עומד לרשות הלקוח ובאילו זמנים. כמובן שכל המשקיעים מעוניינים בהשקעה רווחית אך משיחות רבות עם משקיעים אנו נוכחים כי יש ביניהם הבדלים משמעותיים בציפיותיהם, בפרופיל העסקי המועדף עליהם – רמות הסיכון והסיכוי, טווח הזמן וכולי. כמובן שככלל כאשר בוחנים השקעה בבודפשט רצוי להשקיע בנכס הנמצא במיקום מרכזי ככל האפשר כדי שיהיה קל להשכירו בקלות ללא תלות במצב השוק.

בשונה מחברות אחרות סנטרל לוקיישן אינה עוסקת במכירת נכסים בבעלותנו שהשבחנו, כלומר שאין אנו עושים "סיבוב על גב המשקיע". אנו פועלים לאיתור נכסים אטרקטיביים בשוק המקומי עבור משקיעים המעוניינים בהשקעה בבודפשט ושמים דגש על מתן שירות ללקוח וגובים עמלה בגין עבודתנו, באופן זה אנו מבטיחים ללקוח אובייקטיביות מלאה לגבי בחירת הנכס הספציפי. אנחנו 100% בצד שלכם!

ההשקעה בבודפשט

ההשקעה בבודפשט היא קלה, שקופה ובטוחה – הטאבו מוסדר לחלוטין, המיסוי פשוט וברור, מערכת היחסים בין מוכר לקונה מעוגנת בחוק.

עורך הדין המלווה דואג לחוזה דו לשוני כך שתוכלו לקרוא ולהבין על מה אתם חותמים, תפקידו גם לבצע את רישום שינוי הבעלות.

חברות ניהול הנכסים איתן אנו עובדים הינן מקצועניות לחלוטין ומשרתות את האינטרס של הלקוח על הצד הטוב ביותר.

הנכסים ברובעים המרכזיים נמצאים בתפוסה מלאה באופן רציף ומניבים כ 6-7% תשואה על מחיר נכס נמוך באופן אבסולוטי לעומת אתרים דומים באירופה. פוטנציאל עליית דמי השכירות ועליית הערך הוא גדול. לכן השקעה בבודפשט הינה השקעה חכמה שתעניק למשקיע גם רווח הון וגם תשואה יפה.

לאחר חתימת חוזה רכישה, קונה זר מחוייב בשני מהלכים: הגשת בקשת אישור רכישה לתושב זר והפקת מספר מס לבעל נכס (הסדר מיוחד ופשוט של הרשויות). עורך הדין המלווה מטפל בנושא זה.

תעריפים חשובים:

עורך דין מלווה- 1% ממחיר הרכישה.

חברת ניהול אמינה ומקצועית 8-10% מדמי השכירות.

מיסוי:

מס רכישה בגובה 4% ממחיר הנכס משולם ע"י הרוכש עם השלמת הרכישה.

מס רכוש – אין!

ארנונה- אין!

מס על הכנסות משכירות – המס בגובה 15% משולם על הכנסות משכירות, בניכוי כל ההוצאות כולל פחת, תחזוקה, ריביות וכו'.

המס משולם על בסיס שנתי לפי דו"ח המוכן על ידי מנהל חשבונות, חשוב לשמור את מלוא הקבלות ובחשבוניות!

מס רווחי הון – מס בשיעור 15% מחושב על ההפרש שבין מחיר הרכישה (המופחת) למחיר המכירה וזאת בניכוי כל השבחה שבוצעה בנכס וכמו כן בניכוי כל ההוצאות ותשלומי המיסים בעת הרכישה והמכירה. המס מופחת בכל שנה ואחרי 5 שנים יש פטור מלא.

ההשקעה בהונגריה

בין הונגריה לישראל  קיימת אמנת מס שנועדה למנוע תשלום של כפל מס

כמו בכל מקום, גם בהונגריה חוקי המס הינם דינאמיים ומשתנים מתקופה לתקופה ולפיכך על המשקיע לבחון את המצב בעת הרכישה ולעדכן מעת לעת את התנהלות המס שלו.

המידע המובא כאן אינו מהווה תחליף לייעוץ מס מקצועי, הן בהונגריה והן בישראל, חברתנו אינה נותנת חוות דעת בענייני מס אלא מפנה את לקוחותיה ליועצים חיצוניים מומחים בתחומם.

סיכום

בשנים האחרונות לאור האטרקטיביות הרבה של השקעה בבודפשט, מחירי הנדל"ן בבודפשט עלו באופן יפה וממשיכים לעלות בקצב יפה.

העלייה המשמעותית ברמות השכר ובהתאם ברמת החיים תומכת בעליות מחירים בשוק הנדל"ן כמו גם הריבית הנמוכה הנהוגה בהונגריה ובאירופה. משקיעים רבים הונגרים וזרים נוהרים לעיר בחיפוש אחר השקעה בבודפשט.

זוהי סיבה להצטרף לעגלה ויפה שעה אחת קודם! השקעה בבודפשט יש לבצע מהר ככל שניתן וזאת כדי להנות ממחירים סבירים ומעליות המחירים הצפויות!