בעיר הבירה של בודפשט חיים כ-2 מיליון תושבים. בהתחשב בעובדה שדירות רבות משמשות כדירות נופש או משרדים בנוסף למגורים לתושבי העיר,  ניתן להעריך כי בעיר ישנן כמיליון דירות. "באתר מכירת הדירות" הפופולרי בעיר מוצעות למכירה בו זמנית כ-25 אלף דירות מומלצות בבודפשט, כאשר מתוכן כ-15 אלף דירות מוצעות למכירה במרכז העיר וכחמשת אלפים דירות במרכז התיירותי של העיר!!! אכן הכמות העצומה הזו עלולה לבלבל כל משקיע ממוצע ולכן מומלץ להיעזר באיש מקצוע בעל היכרות וניסיון עם הנדל"ן בעיר שילווה את המשקיע בתהליך מסודר של בחירת הדירה המומלצות בבודפשט.

כיצד בוחרים את האזור הדירות המומלצות בבודפשט?

אנו מציעים ללקוחות שלנו להתמקד במרכז העיר בודפשט והסביבה הקרובה למרכז העיר. מדובר, באזורים מוכרים להבדיל מקניית דירות מומלצות באזורים  בעייתיים. עדיף להתמקד בשכונות טובות יותר מבחינת רמת השכונה והרחוב הספציפי, סוג התושבים ואיכותם, הנגישות -רמת התחבורה הציבורית והקרבה לאתרים חשובים בעיר. אנחנו בדרך כלל נעדיף להמליץ על דירות באזור הסיטי של העיר, בצד הנקרא פשט להבדיל מבודה. המרכז התיירותי של פשט כולל את רובע 5 במלואו וחלקים מרובעים 6, 7, 8, 9 ו-13. החלקים האחרים של רובעים אלו אמנם נהנים מנגישות טובה ויתרונות נוספים אך חשוב להכיר את השכונות ואף את הרחובות הקטנים שבחלקם עלולים להיות בעייתיים.

דירות מומלצות בבודפשט

בחירת הדירות המומלצות בבודפשט להשבחה

כשבוחרים דירה מומלצת  למטרת השקעה צריך להשאיר בצד את ההעדפות האישיות שלנו בדבר מגורים. למשל ברור שרובנו נעדיף דירה מרווחת יחסית. לעומתם ההונגרים יעדיפו דירות צפופות יותר כדי לחסוך בהוצאות החימום או בתשלום לוועד הבית. רכישת דירה מומלצת מרווחת תעלה יותר אך השכירות שתתקבל לא תהיה גבוהה באופן משמעותי . על לכן הרווח קרי התשואה שתתקבל בעד דירה צפופה יחסית תהיה גבוהה יותר. אם כן, חשוב לבחור דירה יעילה יותר שמחיר הרכישה פר חדר יהיה נמוך יחסית. ניתן גם להתייחס באותו האופן לגבי הנגישות הדירה  המומלצת ומיקומה בבניין, חשוב וצריך לשקול שיקולים רחבים בעניין זה.

כיצד מיצרים השבחה לדירות מומלצות בבודפשט?

השבחת דירה היא עסק משתלם אבל כמו כל עסק  – חובה לבצע את ההשבחה בצורה יעילה ונכונה. השבחה היא עליית ערך כתוצאה מפעולה, במקרה שלנו השבחה יכולה לבוא משיפוץ או משיפור יעילות הדירה והשימוש שלה. אפשר לקבל השבחה משיפוץ בלבד או מריהוט הדירה אבל השבחה משמעותית נקבל מהוספת שימושים לדירה המומלצת, בדרך כלל זה מלווה בשיפוץ. כלומר שייעול הפונקציונליות של דירה המומלצת יוצרת השבחה ומכאן גם רווח כספי למשקיע מקבלת דמי שכירות מוגדלים וגם רווח צפוי נוסף מעליית ערך הדירה המומלצת במכירה העתידית. בדרך כלל אני ממליץ ללקוחותיי להשקיע בדירה מומלצת שניתן לבצע בה השבחה משמעותית – כלומר ייעול פונקציונאלי. זה יכול לבוא לידי ביטוי בשיפור משמעותי של השימושים בדירה  המומלצת– הפיכה ל-2 דירות, הוספת יחידת דיור בתוך הדירה המומלצת, חלוקת שמוסיפה חדרים ועוד אפשרויות רבות.

דירה מומלצת 2 חדרים במרכז העיר

ניקח למשל דירה מומלצת המוצעת למכירה אצלנו כאן באתר בקישור הזה. מדובר בדירה מומלצת בת 2 חדרים בת 58 מ"ר הממוקמת בקומה 3 בבניין ישן עם מעלית במרכז העיר בודפשט. מדוע בחרתי בדירה מומלצת זו? קודם כל מיקום הדירה במיקום מרכזי בעיר, אמנם ברובע 13, אבל מעטים מהמשקיעים יודעים שהחלק מרובע 13 המרכזי הנקרא Ujlipotvaros הינו מהאזורים המבוקשים בעיר. אגב לא סתם הרובע מאוכלס  כיום בקהילה יהודית. שכונה זו נמצאת על שפת הדנובה, קרוב למרכז הקניות הענק של ווסטאנד, קרוב מאוד לפרלמנט ולבנייני הממשל, עם נגישות מצוינת לאמצעי התחבורה הציבוריים. מצד שני מחירי הנדל"ן בשכונה זו לרוב מתונים יותר מאשר ברובעים אחרים וזאת מאחר ופעילות המשקיעים הזרים בשכונה זו דלילה למדי. הדירה המומלצת ממוקמת בקומה השלישית, נזכיר שזה מעל קומת הקרקע כאשר כל קומה גבוהה במיוחד אך יש בבניין מעלית. לדירה המומלצת עצמה 2 כיווני אוויר לכיוון הכביש ולכיוון החצר, שזה נחשב בבנייה הרוויה של בודפשט כיתרון. היתרון הגדול של הדירה הוא בתוכנית הפנימית שלה שמאפשרת יצירת 2 חדרי שינה נפרדים עם מקלחת ושירותים לכל חדר וכן פינת ישיבה קטנה במרכזה. האפשרות המיטבית הנה להשכיר את הדירה כדירת שותפים ועל ידי כך להגדיל את דמי השכירות ולקבל תשואה גבוהה יותר באופן משמעותי. יתרון נוסף הוא שדירה מומלצת  זו ניתנת להשכרה בהשכרה לטווח קצר כדירת נופש, וועד הבית מאפשר זאת וכן צפוי שהמיקום המרכזי יסייע במשיכת תיירים. כמובן שהדירה המומלצת בבודפשט תעבור תהליך של שיפוץ מלא שיאפשר את השימוש המיטבי בה. בעניין הזה חשוב לדעת שכניסה לשיפוץ הדירה המומלצת בבודפשט, כדאית במיוחד כאשר ניתן גם להשביח את הדירה במהלך השיפוץ. למשל במקרה הזה, יצרנו פינת ישיבה מרכזית, מעין סלון קטן וכן בנינו שירותים ומקלחת פרטיים לכל חדר – אין ספק שמדובר בהשבחה משמעותית של דירה מומלצת בבודפשט.

דירה מומלצת בבודפשט לפיצול ל-2 דירות

דירה מומלצת נוספת בבודפשט היא דירה שיש בה אפשרות לפתוח דלת נוספת ככניסה שנייה. הדירה ממוקמת ברובע 6 המבוקש, 3 רחובות מחוץ לרינג אבל עדיין מאוד קרוב למרכז התיירותי, נגישות לתחבורה הציבורית, לקניון וסטאנד ועוד. בדירה זו , באמצעות שיפוץ מלא נשדרג דירת רכבת בלתי יעילה שבה יש כניסה בצידה האחד, (נכנסים לתוך מבואה וממנה לסלון ואז מהסלון כניסה לחדר שינה גדול במיוחד). לאחר שיפוץ נקבל דירת  מומלצת בבודפשט עם 2 חדרים ועוד דירת סטודיו ונגדיל מאוד את דמי השכירות שנקבל וגם את ערך הדירה המומלצת במכירה העתידית.

סנטרל לוקיישן מומחים בהשבחת דירות בבודפשט

השבחת דירות מומלצות בבודפשט יכולה להיות מהלך משתלם מאוד למשקיע שכן הוא יוכל להנות כאמור מפירות השבחתו. עם זאת ישנם משקיעים רבים שנמנעים מלהיכנס למהלכים מסובכים בנימוקים של חוסר הבנה וחוסר שליטה וחשש מהסתבכות. אפשר להקטין מאוד את החששות על ידי העזרות בצד שלישי בעל יכולת וניסיון שיוכל לבצע את ההשבחה של הדירה המומלצת עבור המשקיע. סוכנות סנטרל לוקיישן הינה בעלת ניסיון רב בבנייה ושיפוצים של דירות ומלווה את לקוחותיה לאורך הדרך באופן אמין מקצועי ואיכותי. אתם מוזמנים להתקשר לשאול שאלות ולקבל פרטים נוספים. שימי חובב 0544-5557747